Nie trzeba chyba przypominać jak bardzo ważną rolę w naszym bezpieczeństwie pełnią hamulce rowerowe. Twój komfort, satysfakcja są niezwykle istotne, a często komponenty z grupy należącej do układu hamulcowego odpowiadają za udaną i bezpieczną jazdę. A co, jeśli ich dawno nie sprawdzałeś?  Zaglądnij do nas. Wśród oferowanych w naszym sklepie części rowerowych znajdziesz zarówno pełne zestawy hamulcowe, jak również elementy takie jak tarcze hamulcowe, dźwignie hamulcowe czy w osobnej kategorii klocki i okładziny hamulcowe. Każdy z produktów będzie odróżniał się zastosowaniem bądź rozmiarem i będzie dopasowany do odpowiedniego rodzaju jednośladu. Jeśli potrzebujesz także montażu wybranej części – możesz skorzystać z naszego serwisu rowerowego.

Hamulce tarczowe i hamulce V-brake

Rodzaje hamulców tarczowych bazują na dwóch różnych mechanizmach. Działanie hamulców tarczowych hydraulicznych opiera się na wytwarzaniu ciśnienia płynu hamulcowego, który wywiera nacisk na tłoczek. Model tarczowy hydrauliczny to rozwiązanie, które spotkamy w każdej grupie jednośladów. Ich atuty to duża siła hamowania i bardzo dobra modulacja. Natomiast hamulce tarczowe mechaniczne to popularne rozwiązanie, którego działanie polega na przekazywaniu siły hamowania przy pomocy linki hamulcowej. Atutami tego komponentu są niskie koszty eksploatacji. Rozwiązanie to jest kompromisem pomiędzy hamulcami tarczowymi hydraulicznymi, a hamulcami typu V-brake.
Z kolei hamulce V-brake to narzędzie często stosowane przez producentów do rowerów użytku codziennego. Mocnym atutem hamulców typu V-brake jest prosta budowa i bezproblemowa konserwacja.

No products were found matching your selection.

Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie