Klocki hamulcowe to istotny element roweru, ponieważ odpowiedzialne są za skuteczne hamowanie. To dzięki nim możliwe jest kontrolowanie toczących się kół. Podczas drogi hamowania zaciskają obręcze kół, stad ich zużycie staje się naturalne. Częste wyjazdy, trudna trasa, warunki atmosferyczne sprzyjają ich zwiększonemu zużyciu się. Dlatego też należy je kontrolować i wymieniać – jeśli są zużyte. Modele klocków hamulcowych należy dopasować do rodzaju posiadanego hamulca w rowerze. Klocki hamulcowe dzielimy na dwie grupy: na takie ze zintegrowaną okładziną oraz na klocki, w których okładzina hamulcowa jest wymienna. Te pierwsze zalecane są tym rowerzystom, których jazda ma charakter raczej rekreacyjny.

Okładzina hamulcowa organiczna i metaliczna do rożnych modeli rowerów

W tej kategorii poza klockami hamulcowymi znajdziesz także dobrą ofertę okładzin. Możesz wybierać komponenty o różnych kształtach od producentów: Baradine, Prox czy Shimano. Organiczne okładziny charakteryzują się bardzo cichą pracą, a ich ogromną zaletą jest szybkość reakcji. Szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych mogą się szybciej zużywać. Okładziny metaliczne najlepiej sprawdzą się podczas długich i intensywnych zjazdów. Są odporne na wysokie temperatury, a w wyniku nagrzewania nie tracą swoich właściwości hamujących. Równie dobrze sprawdzają się podczas jazdy w deszczowych warunkach.  Ich minusem jest głośniejsza praca i podwyższona eksploatacja tarczy. Wybór pomiędzy modelami organicznymi a metalicznymi zależy od preferencji rowerzysty oraz rodzaju hamulców w rowerze i zaleceń producenta.

Jeżeli potrzebujesz wymienić w hamulcach klocki lub szukasz okładziny zapraszamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu. Odwiedź nas w sklepie stacjonarnym lub zobacz wybrane modele online.

No products were found matching your selection.

Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie