Kosze i bagażniki rowerowe to funkcjonalne wyposażenie, które posłuży rowerzyście do przewożenia różnego rodzaju ekwipunku. Świetnie nada się zarówno na przejażdżkę do sklepu, ale także na wycieczkę, na którą potrzebujesz zabrać potrzebne przedmioty. Są cennym wyposażeniem rowerów miejskich oraz trekkingowych, a co ważne – do takiego bagażnika możemy zamocować sakwy rowerowe, by wyruszyć na kilkudniową wyprawę. Bagażniki rowerowe możemy założyć prawie na każdy model jednośladu, co oczywiście uzależnione jest od Twojego stylu jazdy. Kosze rowerowe również są bardzo praktycznym wyposażeniem. W szczególności dla osób, które używają roweru jako środka transportu po mieście.

Rodzaje bagażników rowerowych tylnych

Jedną z najpopularniejszych form bagażnika jest bagażnik rowerowy tylny. Ten dodatek montowany jest w tylnej części roweru i w zależności od modelu może być założony na sztycę lub przymocowany nad tylnym kołem. Klasyczne bagażniki rowerowe mają znacznie większą ładowność. To solidne przedmioty często wykonane z aluminium lub stali. Ich ładowność najczęściej jest szacowana do 25 kg, choć są także modele, które mogą przewieźć więcej. Pośród różnych dostępnych modeli, znajdziemy też takie, które wykonane są z mniej wytrzymałego tworzywa sztucznego, lecz ich ładowność będzie dużo mniejsza. Dla rowerów, których konstrukcja nie pozwala na zastosowanie modelu tradycyjnego producenci opracowali bagażniki na rower montowane na sztycę. Z uwagi na ich konstrukcję mogą one przewieźć ciężar do 10 kg.

Kosze rowerowe przednie i tylne

Drewniane, aluminiowe lub wiklinowe nie tylko pomogą przewieźć zakupy, ale także ozdobią Twój rower. Mogą być montowane z przodu na kierownicy lub z tyłu do bagażnika. Metalowe – z uchwytem do przenoszenia lub bez – są trwałe i nie do zdarcia! Sprawdź kosze i bagażniki do roweru oferowane w naszym sklepie.

No products were found matching your selection.

Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie