jaki-rower-wybrac-dla-5-6-latka

Jaki rower kupić dla 5-6 latka?

Decyzja zakupu rowerka dla dziecka wymaga rozważnego podejścia. Jaki rower kupić dla 5-6 latka i co wziąć pod uwagę? Trzeba starannie dopasować pojazd do małego rowerzysty tak, aby mu służył przez dłuższy czas. Dzieci rozwijają się różnie, każde w swoim tempie i każde z nich wymaga indywidualnego podejścia.  Dlatego ważne jest, by popatrzeć na dziecko oczami przez pryzmat jego potrzeb, a nie obserwowania jego rówieśników. Dziecko w 5 i 6 r.ż. jest już z reguły bardzo sprawne motorycznie. To czas, kiedy jest już przygotowane do nauki i ciekawych przygód. Wymagania jego rosną i potrzebuje nie tylko dobrej zabawy, ale także i wyzwań.  Jednak niektóre dzieci w wieku 5 lat nigdy nie odważyły sięgnąć po prawdziwy rower z pedałami lub nie interesowały się jazdą. Czy wybrać rower na kołach 16” czy może 20” calowych? W tym poradniku postaramy się pomóc we właściwym wyborze prawdziwego jednośladu dla małego cyklisty.

Rower na kołach 16”

Dla 5-letniego malucha, którego do tej pory nie zachęciliśmy do samodzielnego pedałowania bardzo dobrym modelem roweru będzie rower na kołach 16” calowych. Oczywiście, jeśli jego wzrost jest odpowiedni, czyli swobodnie dosięga z siodełka do ziemi i czuje się na nim pewnie. Ważne jest by rama była nisko osadzona, a konstrukcja umożliwiła bezpieczne wsiadanie i zsiadanie z pojazdu. Maluch o początkowych umiejętnościach będzie pewniej się czuł na kołach 16” i rowerze, którym łatwo się manewruje i jest na tyle lekki, że bez problemu podniesie go w razie przeszkód na drodze.

Koła 16” czy koła 20”?

Co bardzo ważne, oczywiście koła to podstawa w rowerkach dziecięcych. Modele różnych producentów mają bardzo zbliżone przekroki, co sprawia, że wybór staje się ogromy! Jednakże, dla dziecka, które nie jest stabilne podczas jazdy, trasy przemierza rozważnie i powoli ,a na zmianę biegów jest zbyt wcześnie – najlepszym wyborem będzie rower woom 3 automagic lub bez biegów model woom 3. Wszystko dlatego, że podczas jazdy na nim dziecko utrzymuje bardziej wyprostowaną postawę, a dzięki temu czuje się po prostu pewniej.

Dla kogo rower na kołach 20 cali?

Zastanawiając się, jaki rower kupić dla 5-6 latka, trzeba wziąć pod lupę także sprawność motoryczną dziecka.  Rower na kołach 20” calowych będzie dobrym wyborem dla dziecka 6-letniego, ale także dla nieco nieco młodszego, które potrafi naprawdę wiele. Jeśli pewnie przemierza drogę, a nawet potrafi jedną ręką oderwać się na długi czas to znak, że jest gotowe na większe wyzwania. Rower 20 calowy przeważnie ma już biegi. Sprawne dziewczynki i sprawni chłopcy spokojnie poradzą sobie na większych kołach, a jazda będzie już zdecydowanie szybsza. A więc motoryka ma ogromne znaczenie. W takiej sytuacji możemy wybierać rowery, w których sylwetka rowerzysty jest nieco bardziej pochylona,  bardziej sportowa. Jeśli zależy nam na lekkich aluminiowych jednośladach to do wyboru mamy wielu producentów. Pośród nich znajdziemy rowery Kubikes, które mają bardzo fajne ramy — do wyboru w dwóch wielkościach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dziecko od około 105 cm wzrostu może spokojnie jeździć na 20 calowych kołach.

Wybór roweru dla 5-6 latka?

Podsumowując poradnik, jaki rower wybrać dla 5-letniego dziecka należy wziąć pod uwagę co najmniej dwa czynniki. Wzrost, jak i poziom umiejętności jazdy na rowerze. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla 5-letnego dziecka będą koło 16 calowe, ale jeśli dziecko jest bardzo sprawne i jazda sprawia mu wielką przyjemność, można zdecydować się na większe 20 calowe koła. Dla 6-letniego dziecka lepszym wyborem będą koła 20 calowe. Pozwolą mu one na użytkowanie do co najmniej 8 roku życia lub do około 130 cm wzrostu. Wśród pojazdów polecanych dla 6-letniego rowerzysty można już wybrać także modele rowerów górskich. Posiadają one szersze opony i pozwalają na prawdziwie energiczną jazdę.

Jak dobrać rower do wzrostu dziecka? Praktyczne wskazówki.
Jak wybrać dobrą trwałość opon rowerowych?
Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie