dobry-rower-dla-dziecka

Rower dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Dobry rower dla dziecka – czyli na co zwrócić uwagę, alby być zadowolonym z wyboru i mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Rodzice bardzo często zadają sobie pytanie, jaki rower dziecięcy zakupić? W tym artykule postaramy się pomóc Wam odpowiedzieć na to kluczowe pytanie.

Kiedy zachęcić dziecko do jazdy na rowerze?

Po pierwsze musimy zdać sobie sprawę, że to dziecko samo musi zdecydować kiedy chce rozpocząć naukę. Jednoślad powinien sprawiać frajdę, dlatego zmuszanie na nic się nie zda. Jeśli dziecko coraz częściej obraca się za innymi maluchami jeżdżącymi po osiedlu, to może być idealny moment by spróbować wprowadzić go w ten świat.

Najlepszym sposobem będzie wybranie się do lokalnego sklepu w celu przymierzenia rozmiaru roweru. Dobrze jest pozwolić dziecku dokonać wyboru koloru czy też akcesoriów. Zwracamy na to uwagę, ponieważ kolorystyka zdjęć widocznych na licznych portalach w czasami odbiega od rzeczywistości. Warto rozglądać się za sprawdzonymi markami rowerowymi. Jednoślady stworzone z myślą o naszych pociechach będę zdecydowanie lepsze do nauki jak i doskonalenia jazdy. Musimy pamiętać, że dzieci, to nie mali dorośli, trzeba do ich potrzeb podejść zupełnie z innej strony. Małe rączki muszą bezproblemowo dostawać do klamek hamulców, wysokość siodełka powinna pozwalać bezpiecznie dostawać do podłoża.

Bardziej zadowoleni, gdy wszystko pasuje

Chcąc kupić dobry rower dla dziecka – kluczowa jest również waga roweru. Im lżejszy, tym łatwiej będzie maluchowi łapać równowagę i czuć się coraz pewniej w trakcie jazdy. Dzięki niskiej wadze, nie ma potrzeby stosowania kółek bocznych, bo rower nie przeważa dziecka na żadną ze stron. Jeśli dodatkowo zajdzie taka potrzeba, dziecko będzie w stanie wnieść rowerek po kilku schodkach, by móc kontynuować jazdę.

Jednym z takich producentów jest Woom. To austriacka marka, która bardzo dobrze rozumie potrzeby maluchów. Modele produkowane przez tę firmę, przeprowadzą wasze dziecko przez cały etap nauki i doskonalenia jazdy na rowerze. Zaczynając od rowerów biegowych, przez rowery z pedałami, aż po rowery górskie czy nawet elektryczne. W celu jak najlepszego dopasowania geometrii roweru do wieku i budowy dzieci, zastosowano komponenty tworzone specjalnie dla marki Woom. Odpowiedni kształt i długość korby, sprawi, że Twojemu dziecku będzie dużo łatwiej pedałować i utrzymać stopy na pedałach. Chwyty oraz klamki hamulcowe zostały świetnie dopasowane do małych rączek. W trosce o bezpieczeństwo, w modelach dla najmłodszych, zastosowano rozróżnienie klamek hamulcowych. Tylny hamulec obsługuje klamka w kolorze zielonym, w celu wywołania pozytywnego skojarzenia, który z hamulców jest tym „bezpiecznym”. W rowerach dla nieco starszych dzieci, gdzie zaczynamy wprowadzać przerzutki, zastosowano manetkę z dużym wyświetlaczem, by dziecko łatwiej zrozumiało zasadę działania. Siodła również występują w różnych rozmiarach i kształcie, by jak najlepiej pasowały do miednicy dzieci. Szeroki wybór kolorystyczny sprawi, że na pewno uda się wybrać model, na którym Twoje dziecko po prostu będzie chciało jeździć.

Akcesoria dla ochrony i dobrego samopoczucia

Mnogość akcesoriów to dodatkowy atut marki Woom. Kaski, które oferują są jednymi z najlżejszych i jednocześnie najbezpieczniejszych kasków dla dzieci na rynku. Bardzo dobrze chroniona potylica, odpowiednia wentylacja oraz daszek, to nie tylko design. To przede wszystkim kwestie wpływające na zwiększenie bezpieczeństwa. Jeśli wybieracie się z waszą pociechą na długie wyprawy, warto rozważyć zakup błotników, bagażnika lub bidonu. Jeśli aktualnie są to przejażdżki po parku czy osiedlu, idealnie sprawdzi się torebka na kierownice, gdzie można schować ulubioną zabawkę czy małą przekąskę.

Inne rozwiązania

Poza opisaną austriacką marką dostępne są rowery dziecięce, innych producentów, mające także interesujące parametry. Kolejnym przykładem jest niemiecka marka KUbikes, której rowery mają także atuty. Kierując się wyborem dobrego jednośladu dla dziecka pamiętajmy o kluczowych elementach jak: waga i budowa.

Dobre zapięcie do roweru – poradnik
Pomysł na prezent na Komunię Św.
Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie