prezent-na-komunie-sw

Pomysł na prezent na Komunię Św.

Prezent na Komunię Św. – co wybrać?

Wkrótce zbliża się czas Pierwszych Komunii Św. To szczególne wydarzenie duchowe także jest okazją do zakupu prezentów czy drobniejszych upominków.  Oczywiście to nie prezenty są istotne podczas Komunii Św.  Jednak ten wyjątkowy dzień staje się źródłem do sprawienia dziecku przyjemności, co oznacza dla dorosłych – czas poszukiwania pomysłów na najlepszy prezent. W tej kwestii nie ma ograniczeń. Poza artykułami o charakterze religijnym dzieci często otrzymują inne upominki. To na  tych drugich w tym artykule skupimy uwagę.

W XXI w czołówce najchętniej wybieranych – są elektroniczne gadżety, które są bardzo modne i praktyczne. Wśród nich dominują: tablety, telefony czy komputery. Z pewnością – komputer jest bardzo dobrym rozwiązaniem, pomocnym w zdobywaniu wiedzy czy nauki zdalnej. Ale czy na pewno te prezenty są tak dobre i rozwojowe?  Czy można obdarować dziecko czymś, co będzie ponadczasowe i co sprawi, że Twoja pociecha otrzyma moc korzyści? Postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Ponadczasowe i uniwersalne

Cofnijmy się trochę w czasie. W latach 90. Modne były różne upominki. Wśród, których dominowały: zegarki, biżuteria, aparaty fotograficzne, a także rowery. Doskonale pamiętam ten czas. Wigry 3 – to był rower marzeń, na widok którego – uwagę zwracał niemal każdy chłopiec i każda dziewczynka. Nie ujmując zegarkowi, który zawsze będzie praktycznym rozwiązaniem, rower daje dziecku – coś czego nie otrzymają w pakiecie z innym prezentem.

Wpływ aktywności fizycznej na mózg

Nie da się ukryć, że nauka najlepiej idzie nam wtedy, kiedy jesteśmy dziećmi. To dotyczy wielu aspektów. Dziecko w krótkim czasie potrafi dużo więcej się nauczyć niż osoba dorosła. Za to właśnie odpowiedzialny jest nasz mózg, a dokładniej jego zdolność do plastyczności. „O tym (…) jakie cechy rozwiniemy i jak będziemy sprawni umysłowo decydują doświadczenia i środowisko, w którym żyjemy oraz – co nie mniej ważne – styl życia, jaki sami wybierzemy[1].  Nie oznacza to, że jedynie aktywność sportowa, jest ważnym elementem.  Badania naukowe pokazują, że jest to czynnik niesamowicie istotny i o wiele ważniejszy niż nam się wydaje! Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na nasz mózg, pozwala bowiem zmniejszyć stres i lęk.  Wpływa niezwykle pozytywnie na nasz rozwój. Ruch natychmiast łagodzi stres, powoduje większe dotlenienie mózgu i lepsze jego działanie. A w perspektywie regularnych treningów płat czołowy zwiększa objętość. Jedną z najlepszych form regularnej aktywności jest jazda na rowerze lub bieganie. Dzieci aktywne fizycznie lepiej uczą się w szkole i są mniej poddane na stres.  A więc – rower jest właśnie tym prezentem, który daje przewagę nad innymi upominkami, które chcemy zakupić na szczególne okazje.

Wzmocnienie mięśni czy relaks przed ekranem?

Sport rozwija także nasze mięśnie i to dzięki nim dziecko zdobywa siłę. Poprawia koordynację ruchową i motorykę. Niezależnie od tego, czy lubimy rekreacyjne czy bardziej sportowe wycieczki rowerowe, wszyscy podczas jazdy na rowerze wzmacniamy mięśnie nie tylko naszych nóg, ale i całego tułowia. Dzięki temu czujemy się lepiej. A co bardzo ważne – po aktywności fizycznej, po dłuższej przejażdżce rowerowej odczuwamy zadowolenie, spokój i zmęczenie. Podczas podróżowania na rowerze wydzielają się endorfiny, które znacząco wpływają na poprawę samopoczucia.

Bo liczy się wspólny czas!

Wychowywanie to nie łatwe zadanie i często na wiele zadań brakuje nam czasu. Oczywiste jest to, że dbając o właściwy rozwój i także o wspólne relacje – wyprawa na popołudniową wycieczkę rowerową jest doskonałym pomysłem. Otrzymujemy pakiet zdrowia i wspólnie spędzonych chwil, które zaprocentują w przyszłości prawidłowym rozwojem psychosomatycznym Twojego dziecka.

Podsumujmy – co jazda na rowerze może dać Twojemu dziecku?

U większości cyklistów podczas samego wsiadania na rower pojawia się uśmiech na twarzy, a każda chwila oderwania dziecka sprzed ekranu jest bezcenna. Rower to taki produkt, który jest ponadczasowy i uniwersalny i doskonale się sprawdzi zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Jeśli przekonały Cię argumenty o pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na mózg i ciało to rozważ – rower dla dziecka. To bardzo dobry prezent na Komunię Św., ale także inne uroczystości.

[1] A. Hansen, „W zdrowym ciele zdrowy mózg”, Wydawnictwo Znak 2021 r, s. 23

Rower dla dziecka – na co zwrócić uwagę?
Jakie akcesoria rowerowe warto mieć ze sobą podczas wyprawy?
Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie