Dobry serwis rowerowy- czyli na co zwrócić uwagę

Dobry serwis rowerowy – czyli, na co zwrócić uwagę podczas zostawiania roweru w serwisie.

Dobry serwis rowerowy – co właściwie wziąć pod uwagę?

Początek wiosny to czas wzmożonego zainteresowania przygotowaniem się do sezonu rowerowego, w tym także do poszukiwań profesjonalnego serwisu rowerowego. W dużym mieście na pewno będzie wybór wielu punktów i sklepów oferujących usługi serwisu rowerów. Czym kierować się przy wyborze serwisu? Na jakie elementy zwrócić uwagę podczas poszukiwania dobrego serwisu rowerowego? Na co zatem warto zwrócić uwagę? Postaramy się udzielić kilka ciekawych wskazówek.

Najważniejsze kryteria to nie zawsze cena! A co?

Po pierwsze – opinie klientów. Rozpoczynając poszukiwania klienci zaczynają od ich sprawdzania, co jest bardzo ważne i często wpływa na wybór właściwego miejsca. Może to banał, ale zawsze warto sprawdzić, ile opinii ma dany serwis i czy większość z nich jest pozytywnych.

Po drugie zwróć uwagę na regulamin oraz cennik usług, co ułatwi kontakt podczas ustalania szczegółów regeneracji i naprawy Twojego jednośladu. Jeżeli rower wymaga specjalistycznej obsługi np. podłączenia go z systemem komputerowym, diagnostyki baterii w rowerach elektrycznych, zwróć uwagę czy serwis jest w stanie zapewnić taki rodzaj usługi i czy ma on dostęp do specjalistycznych programów.
Najlepiej wybrać takie miejsce, gdzie serwis daje gwarancję na swoje usługi. Należy tu nadmienić, że nawet najlepszym zdarzają się czasami drobne błędy i dobrze jest mieć gdzie się zwrócić z poprawkami. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych kosztów, w razie niewłaściwie wykonanej usługi.

Dobry serwis rowerowy – to nie tylko szeroki zakres usług.

Niezwykle istotna jest dostępność części. Bardzo często zdarza się, że serwis nie posiada ich na miejscu, a co gorsza części są nie dostępne do zakupu. To znacznie wydłuża czas naprawy i powoduje niepotrzebne zdenerwowanie. Więc podczas pozostawienia roweru nie bój się o to zapytać. Jeżeli zależy Ci na jakości – sprawdź, czy serwis jest certyfikowany przez np. SHIMANO, SRAM, FOX, ROCK-SHOX. Masz wówczas pewność, że serwisanci wykonujący naprawy są wykfalifikowanymi specjalistami w swojej dziedzinie, a zastosowane do naprawy części pochodzą z legalnego źródła i są oryginalne.

Jaki wybrać rower: crossowy, trekkingowy, a może miejski?
Dobre zapięcie do roweru – poradnik
Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie