Jaki wybrać rower: crossowy, trekkingowy, a może miejski?

W minionym roku zainteresowanie rowerami dynamicznie wzrosło, co także spowodowane było pandemiczną sytuacją. Zakupem roweru zaczęli interesować się konsumenci, którzy go nie posiadali do tej pory. Klienci najczęściej szukali uniwersalności i niezawodności do aktywnego wypoczynku, bądź też roweru jako środka dojazdu do pracy. Spośród dostępnych na rynku rodzajów szczególnym zainteresowaniem cieszyły się trzy kategorie jednośladów tj.: crossowy, trekkingowy i miejski. Czym one się różnią i która kategoria będzie najlepszym wyborem dla Ciebie? Spróbujemy je pokrótce scharakteryzować, by pomóc w podjęciu decyzji.

Rower crossowy stworzony jest dla osób chcących pokonywać duże ilości kilometrów w możliwie najbardziej komfortowej pozycji. To taki rodzaj, który możemy scharakteryzować jako model pomiędzy rowerem MTB, a trekkingiem. Na takim jednośladzie pozycja jest mniej agresywna niż na rowerze górskim, a jednocześnie dużo bardziej sportowa od roweru trekkingowego. Dzięki niemu możesz poruszać się w delikatnym terenie, jednocześnie nie generując bardzo dużych oporów toczenia na drodze utwardzonej, co jest możliwe dzięki wyposażeniu w cieńszą oponę. Jeśli potrzebujesz rower, którym możesz udać się w każdą trasę, to rower crossowy będzie najlepszym wyborem dla Ciebie.

Rower trekkingowy jest rowerem najbardziej uniwersalnym. Pozycja rowerzysty za kierownicą jest dopasowana pod styl rekreacyjny, w którym rowerzysta nie jest schylony, a jeździ lekko wyprostowany, co może być istotne dla osób mających problemy z bólami pleców oraz kręgosłupem. Rower trekkingowy dobrze sprawdza się na utwardzonych drogach i szutrach. Dzięki fabrycznemu wyposażeniu w bagażnik, błotniki i często oświetlenie, umożliwia zabranie obszernego ekwipunku i wyruszenie w podróż lub do pracy w zmiennych warunkach pogodowych.

Rower miejski pozwala rowerzyście pokonywać drogi miejskie płaskie i utwardzone, na które jest przeznaczony i doskonale nadaje się jako środek transportu do pracy lub do sklepu. Pozycja na takim rowerze jest najbardziej wyprostowana, a przez to bardzo komfortowa i umożliwiająca przemieszczenie się w sukience lub garniturze. Jednoślady te, cechuje ekstrawagancki design, który dla coraz większej grupy odbiorców ma kluczowe znaczenie. Pojawiają się modele wzorowane na retro i odważne rozwiązania kolorystyczne. Dzięki zastosowaniu pełnych błotników, osłoń łańcucha, bagażników i koszy rower jest niezwykle praktyczny w mieście. Wadami tego modelu jest większa waga i mniejsza ilość przełożeń (biegów), niż w rowerach crossowych i trekkingowych. Rower miejski sprawdza się na krótkich dystansach i jest zalecany osobom, dla których ważny jest wygląd, niska cena i odrobina rekreacji.

Dobry serwis rowerowy – czyli, na co zwrócić uwagę podczas zostawiania roweru na serwisie.
Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie