Jaki wybrać rower?

Jaki wybrać rower: crossowy, trekkingowy, a może miejski?

„Jaki wybrać rower?” – to pytanie często pojawia się podczas chęci zakupu pierwszego czy kolejnego jednośladu. W ostatnich latach zainteresowanie rowerami dynamicznie wzrosło, a wpływ miała na to także sytuacja związana z pandemią. Zakupem roweru zaczęli interesować się konsumenci, którzy  do tej pory go nie posiadali. Klienci najczęściej szukali uniwersalności i niezawodności do aktywnego wypoczynku, bądź też roweru jako środka dojazdu do pracy. Spośród dostępnych na rynku rodzajów szczególnym zainteresowaniem cieszyły się trzy kategorie jednośladów tj.: crossowy, trekkingowy i miejski. Czym one się różnią i która kategoria będzie najlepszym wyborem dla Ciebie? Spróbujemy je pokrótce scharakteryzować i pomóc w podjęciu decyzji.

Uniwersalny i wygodny na przejażdżkę w terenie

Rower crossowy stworzony jest dla osób chcących pokonywać duże ilości kilometrów w możliwie najbardziej komfortowej pozycji. To taki rodzaj, który możemy scharakteryzować jako model pomiędzy rowerem MTB, a trekkingiem. Na takim jednośladzie pozycja jest mniej agresywna niż na rowerze górskim, a jednocześnie dużo bardziej sportowa od roweru trekkingowego. Dzięki niemu możesz poruszać się w delikatnym terenie, jednocześnie nie generując bardzo dużych oporów toczenia na drodze utwardzonej, co jest możliwe dzięki wyposażeniu w cieńszą oponę. Jeśli potrzebujesz rower, którym możesz udać się w każdą trasę, to rower crossowy będzie najlepszym wyborem dla Ciebie.

Jaki wybrać rower na dłuższe wyprawy?

Rower trekkingowy jest rowerem najbardziej uniwersalnym. Pozycja rowerzysty za kierownicą jest dopasowana pod styl rekreacyjny, na którym nie jest schylony i jeździ lekko wyprostowany, co może być istotne dla osób mających problemy z bólami pleców oraz kręgosłupem. Rower trekkingowy dobrze sprawdza się na utwardzonych drogach i szutrach. Dzięki fabrycznemu wyposażeniu w bagażnik, błotniki i często oświetlenie, umożliwia zabranie obszernego ekwipunku i wyruszenie w podróż lub do pracy w zmiennych warunkach pogodowych.

Po mieście – wygodnie i przyjemnie

Rower miejski pozwala rowerzyście pokonywać drogi miejskie płaskie i utwardzone, na które jest przeznaczony. Doskonale nadaje się jako środek transportu do pracy lub do sklepu. Pozycja na takim rowerze jest najbardziej wyprostowana i dlatego jest bardzo komfortowa. Dzięki temu rowerzystka i rowerzysta mogą przemierzać trasę w sukience lub garniturze. Jednoślady te, cechuje ekstrawagancki design, który dla coraz większej grupy odbiorców ma kluczowe znaczenie. Pojawiają się modele wzorowane na retro i odważne rozwiązania kolorystyczne. Dzięki zastosowaniu pełnych błotników, osłoń łańcucha, bagażników i koszy rower jest niezwykle praktyczny w mieście. Wadami tego modelu jest większa waga i mniejsza ilość przełożeń (biegów), niż w rowerach crossowych i trekkingowych. Rower miejski sprawdza się na krótkich dystansach. Chętnie wybierają go rowerzyści dla których ważny jest wygląd, niska cena i odrobina rekreacji.

Dobry serwis rowerowy – czyli, na co zwrócić uwagę podczas zostawiania roweru w serwisie.
Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie