jaki-rowerek-biegowy-wybrac

Jaki rowerek biegowy wybrać dla dziecka 1,5; 2; 3-letniego?

Dbając o rozwój najmłodszych dzieci, chcemy by zdobywały umiejętności, które wpływają pozytywnie zarówno na rozwój emocjonalny jak również fizyczny. Jedną z form, która pomaga w rozwoju motorycznym dziecka jest nauka jazdy na rowerku biegowym. To także fantastyczna opcja, która łączy zabawę ze sportem. Aby rozwijać sprawność najmłodszych dzieci można sprawić mu dwukołowy pojazd, który zachęci do zabawy i aktywności na świeżym powietrzu, ale także wspomoże naukę koordynacji ruchowej. Sprawność dziecka jest bardzo ważna i potrzebna już od najmłodszych lat. W tym poradniku podpowiemy, jaki rowerek biegowy wybrać dla dziecka w wieku 1,5; 2; 3 i 4 lat?

Jaki rowerek biegowy wybrać  dla 1 i 2-latka

Pierwsze rowerki biegowe dla dzieci to modele dla maluchów już od około 80 cm wzrostu, czyli dla dzieci około 1,5 roku czy dwóch lat.  Maluchy, które osiągną już odpowiednią stabilność na dwóch nóżkach mogą z takiej biegówki korzystać.  Wśród idealnych modeli dla półtorarocznych i dwuletnich dzieci są zarówno lekkie modele marki Cruze, jak również bardzo lekkie drewniane rowerki, czy bardziej zaawansowane modele z regulowanymi elementami i hamulcami – np. biegówka marki Woom. Każdy z nich ma swoje atuty, ale wszystkie mają jeden cel – rozwijają sprawność dziecka. Jedne są piękne drewniane  i idealne do zabawy. Natomiast regulowane elementy pozwalają na znacznie dłuższe użytkowanie, co także wpływa na możliwość przekazania kolejnym dzieciom. Najważniejszym czynnikiem podczas doboru biegówki jest wysokość przekroku, którą należy właściwie zmierzyć. Dobrym sposobem jest zmierzenie wewnętrznej strony długości nóżki dziecka i odjęcie około 2 cm do 3 cm. Tak otrzymana miarą będzie wysokość tzw. przekroku, która ułatwi nam zakup rowerka biegowego online.  Dziecko poruszając się na biegówce powinno mieć minimalnie ugięte kolana.

Rowerki biegowe dla 3-latka

Jeżeli do nauki jazdy przygotowujemy nieco starsze dzieci tj. 3-4 letnie, także możemy znaleźć dla nich odpowiednie rowerki o większej konstrukcji ramy i większych kołach.  W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej kupić rowerek z regulowanymi elementami. Po pierwsze: będzie służył dłużej przez kilka sezonów, a po drugie przygotuje dziecko do kolejnego etapu zmiany na prawdziwy rower z pedałami. Dla dzieci w wieku  3-lat i starszych, warto rozważyć taką biegówkę, w której zarówno siodełko jak i kierownica są regulowane. To także pomoże w dostosowaniu do rosnących potrzeb dziecka. Cenne jest, jeśli rowerek biegowy będzie posiadał hamulce, które pozwolą pewnie się zatrzymać podczas rozwijania większej prędkości. Wśród takich modeli wyposażonych w hamulce z pewnością można polecić rowerek biegowy Woom 1 plus.

Rowerki biegowe dla dzieci poprawiają sprawność motoryczną

Podsumowując, jaki rowerek biegowy dla dziecka wybrać to ważny jest przede wszystkim wzrost malucha i wysokość przekroku. Jeżeli kupujemy rower biegowy dla rocznego i 2-letniego dziecka istotna jest najbardziej jego niska waga tak, by swobodnie nim operował. Przy zakupie rowerka dla starszego 3-4 letniego dziecka najlepiej będzie dopasować model z regulowanymi elementami oraz z hamulcami.

Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie