w czym jest lepszy woom off air

W czym jest lepszy Woom Off Air?

Zakup roweru dla dziecka, który posłuży mu w różnych sytuacjach jako środek transportu: do szkoły czy na wycieczkę w góry, do lasu, na pump track – jest ważny. Powinien on spełnić funkcje zgodne z potrzebami dzieci i możliwościami finansowymi rodziców. Dla energicznych osób, które często korzystają z tras o nierównym podłożu lub uwielbiają zdobywać nieznane bezdroża najlepszym wyborem będą modele rowerów górskich. Rower Woom Off Air to prawdziwa perełka wśród modeli skierowanych dla najmłodszych. Wyróżnia się on wyjątkowymi cechami i innowacyjnym podejściem. Woom ma również kilka przewag nad konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Lekki rower o świetnych parametrach

Podstawową widoczną różnicą w modelach górskich Woom Off Air jest widelec. Model z pneumatycznym amortyzowanym widelcem i blokadą skoku pozwala znacznie lepiej utrzymać przyczepność na trudnych górzystych trasach, a jego sprawne działanie pozwala na bardzo dobrą kontrolę nad pojazdem i obniża ryzyko poślizgu. Co ciekawe – widelec RST ze skokiem 80 mm – można dostosować do wagi rowerzysty.

Kolejną z mocnych stron roweru Woom Off Air (oraz Off) jest jego geometria. Porównując go do pozostałych modeli z rodziny Woom, wyróżnia go zdecydowanie sportowa budowa ramy. To powoduje, że rowerzysta ma wygodną postawę podczas jazdy, co umożliwia mu optymalną wydajność podczas jazdy. Porównując do konkurencyjnych modeli marki KUbikes – Wszystkie modele Woom mają załamanie na górnej części trójkąta ramy. Dzięki temu rowerzysta ma także umożliwione szybkie wsiadanie i zsiadanie z roweru, to duże atuty, którymi może pochwalić się Woom. Ta innowacyjna konstrukcja zapewnia dzieciom szybkość reakcji – i zwiększa bezpieczeństwo. Cecha ta jest niezwykle ważna, zwłaszcza dla dzieci, które doskonalą swoje umiejętności.

Kolejnym atutem jest sztywność ramy. Porównując do modeli z serii woom G wersje Off oraz Off Air oferują wyższy poziom sztywności ramy, a co za tym idzie zapewniają lepszą sterowność roweru. Zwiększona sztywność wpływa dodatkowo na ochronę pleców i rąk podczas jazdy w szczególności podczas szaleństwa w trudnym terenie. Wyższa sztywność to lepsza wydajność oraz większa przyjemność z jazdy.

Bezpieczeństwo i kontrola

To opony sprawiają, że jazda w trudnym terenie może być bezpieczna i komfortowa. Modele  Off  i OfF Air w porównaniu do innych rowerów producenta charakteryzuje się pierwszorzędną oponą do przemierzania trudnego terenu.  Biorąc do porównania model Kubikes Trail – tu producent umożliwia wybór opon i mogą być też one bardziej uniwersalne. Jednak za sprawą Schwalbe Rocket Ron z mieszanką ADDIX SPEED i technologią Tubeless easy, o grubości 2,25 w czwórkach oraz 2,35 w OFF i OFF AIR 5 i 6 – otrzymują rewelacyjną przyczepność w terenie i najwyższy poziom kontroli i prędkości w zakrętach. Opona jest grubsza, co wpływa na doskonałe trzymanie się trudnego podłoża. Przyjazny szeroko rozłożony bieżnik pomaga w samooczyszczaniu. Grubość opony to świetne trzymanie – to bezpieczeństwo i stabilność w trudnych warunkach. Technologia Tubless to jedna z najnowocześniejszych rozwiązań w rowerach górskich dla dorosłych. Opony bezdętkowe umożliwiają jazdę w mniejszym ciśnieniu bez przebić, co znacznie zwiększa przyczepność w terenach górzystych.

Warto nadmienić, że nowe modele Woom OFF oraz OFF Air wyposażone są w teleskopową sztycę, dzięki której można podnieść siodełko za pomocą przycisku. To rozwiązanie może się przydać zaawansowanym rowerzystom, podczas stromych zjazdów, dzięki czemu nie będą musieli zsiadać z pojazdu.

Przyjemna i prosta zmiana biegów

Atutem może być także zastosowanie w rowerach Woom manetki cynglowej SRAM X5 Tigger. Łatwość i precyzja zmiany mogą być wielkim plusem dla dzieci, a szczególnie tam, gdzie muszą skoncentrować uwagę na trzymaniu kierownicy. Trudne i błotniste warunki nie są problemem podczas zmiany biegów, co zapewnia system SPS zmiany 1:1. Prosta i szybka zmiana biegów kciukiem jest wielkim atutem. Kubikes oferuje bardzo dobre manetki japońskiego giganta Shimano z grupy Deore. Jednak jest to rozwiązanie, które wymaga użycia dwóch palców celem zmian. W zależności od upodobań dziecka – rodzaje manetek mogą być łatwiejsze lub nieco trudniejsze w obsłudze.

Piękne kolory i wykonanie

Off Air zachwyca również atrakcyjnym designem, który jest przemyślany i estetycznie wykonany. Sportowy styl jest dedykowany dla wszystkich miłośników górskiego szaleństwa. Ten model nie tylko doskonale się prezentuje, ale także przyciąga uwagę młodych rowerzystów. Woom stawia na nowoczesne wzornictwo, które łączy w sobie styl i funkcjonalność.

Podsumowując pytanie: „w czym jest lepszy Woom Off Air od innych modeli rowerów Woom?” to z pewnością należy wymienić ramę o sportowym i ergonomicznym kształcie z bardzo dobrą sztywnością, dzięki której wydajność z jazdy i przyjemność są na bardzo wysokim poziomie. Dodanie amortyzatora powietrzno-olejowego wpływa bardzo pozytywnie na bezpieczeństwo i wydajność w szczególnie trudnym terenie. Dodatkowo zastosowane grube opony o agresywnym bieżniku, gwarantują doskonałą przyczepność zarówno na piaskach jak i błocie. A przyjemne w obsłudze manetki – mogą być dla dzieci bardzo dużym plusem!

Jakie akcesoria rowerowe warto mieć ze sobą podczas wyprawy?
Nowe kolory – Woom Original Limited
Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie