jaki-rower-wybrac-dla-3-4-latka

Jaki rower kupić dla 3-4 latka?

Wybór odpowiedniego jednośladu dla maluchów jest bardzo ważny. To często od niego zależy to, czy nasza pociecha polubi jazdę na tym środku transportu. Zatem jaki rower kupić dla 3-4 latka? Co wybrać pośród tylu dostępnych na rynku modeli?

Kluczowe jest, aby rower był dopasowany do wieku i wzrostu dziecka, aby jazda była komfortowa i bezpieczna. Ważne jest także, aby pojazd pozwalał małym sportowcom na zdobywanie pewności siebie. Cenne jest również, kiedy elementy rowerka mogą być  regulowane i dopasowane do małych cyklistów.

W jakim wieku rozpocząć naukę jazdy na rowerze?

Najlepszym sposobem jest rozpoczęcie edukacji i oswajanie z jednośladem poprzez zakup rowerka biegowego. Czasami dzieci bardzo chętnie sięgają po taką opcję w wieku 1,5 roku. Idealnie jest, jeśli maluch zacznie ćwiczyć równowagę około 2 roku życia. Biegówka to świetne rozwiązanie i przygotowanie przed startem na modelu tradycyjnym! To właśnie biegówki stanowią doskonałe narzędzie do nauki równowagi i koordynacji.

Jednak dla dzieci nieco starszych tych 3 i 4 letnich warto rozważyć pierwszy rower z pedałami. Jazda na rowerze biegowym dla 3-letniego dziecka może być już dyskomfortem. To wiek, w którym dzieci bardzo chętnie naśladują starszych i dorosłych, dlatego warto przekonać je do aktywności sportowej, a jazda na rowerze to fantastyczna metoda dbania o kondycję. I dobrze jest dziecko zachęcać do niej już od najmłodszych lat.

Rowery Woom na kołach 14 i 16 calowych

Jednym z bardzo dobrych wyborów są pojazdy marki Woom, która słynie z produkcji jednośladów dedykowanych dzieciom.  Woom 2 oraz 3 to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie dla maluchów w wieku 3-4 lat. A dlaczego? Każdy rodzic chce by dziecko sobie łatwo radziło, a jazda na rowerze nie była uciążliwa i męcząca. Pojazdy tej marki są lekkie, co sprawia, że łatwo je prowadzić, a także mają niską krawędź górną ramy, co ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Woom wyposażony jest  w hamulce ręczne i dodatkowo są one intuicyjnie oznakowane, co jest ważne dla bezpieczeństwa dziecka. Posiada także bardzo dobre opony, które zapewniają przyczepność i komfort jazdy.  Najczęściej dzieci w wieku 2,5-3 lat preferują rozpocząć jazdę na kołach 14 calowych, ponieważ czują się na nich zdecydowanie pewniej i stabilniej, a większe często są dla nich zwyczajnie zbyt szybkie.  To rower, który doskonale wprowadza dziecko w świat dwóch kółek.

Wybór pierwszego rowerka dla dziecka

Podsumowując, jaki rower kupić dla 3-4 latka? Wybór jednośladu dla 3-4 latka zależy od wielu czynników, w tym od indywidualnych predyspozycji dziecka. Dla dzieci w wieku 3 lat trafionym wyborem są pojazdy na kołach w rozmiarze 14 cali. Dla 4-letnich lepsze będą 16 calowe koła.  Co więcej, ważna jest lekka waga, dzięki której manewrowanie staje się łatwe. Kolejne czynniki to idealnie dopasowane: siodełko, ergonomiczne uchwyty i wygodny profil ramy. Dlatego doskonałym wyborem są rozwiązania marki woom 2 i woom 3. Oferujące jakość i wygodę oraz innowacyjne rozwiązania, które zachęcają. A jest ich wiele np. wzmocnione boki siodełka. Zielony hamulec – wyróżnia się i podpowiada, aby użyć właściwego. Poza zakupem pojazdu pamiętamy o ochronie głowy i zakupie kasku rowerowego. O tym, co warto jeszcze wiedzieć przeczytasz w artykule – rower dla dziecka.

Jakie inne modele poza Woom warto zobaczyć?

Na rynku jest także kilka innych ciekawych rozwiązań, na które można zwrócić uwagę. Alternatywą są także rowery Kubikes lub brytyjskie oparte na napędzie paskowym Early Rider.

Rower górski – dowiedz się, dlaczego warto go mieć!
Jakie akcesoria warto kupić do roweru Woom?
Close Mój koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Menu
Kategorie